Utworzono:

21.10.2023

MKS SOLAR WŁADYSŁAWOWO - POWIŚLE DZIERZGOŃ 0:2 (0:0)

Bramki: Zamerski Paweł 80’, Rzepa Krzysztof 90’

Z powodu obfitych opadów deszczu mecz w ostatniej chwili został przeniesiony na sztuczną nawierzchnię OPO Cetniewo.

Pierwsza połowa „bezbarwna” w wykonaniu obu zespołów. Częściej utrzymujemy się przy piłce, notujemy jednak duże przestoje po których było niebezpiecznie pod naszą bramką.

Na drugą połowę wychodzimy z jedną zmianą. Na boisku pojawia się Szymon Dawidowski, który po dziesięciu minutach gry trafił z trudnej pozycji w słupek. W następnych minutach lepiej prezentowali się goście. My popełniamy kuriozalne błędy w defensywie po których padają dwie bramki dla rywali. Mamy też mieliśmy swoje okazje bramkowe. „Setek” nie wykorzystują Igor Czyż i Proena. Przegrywamy kolejny mecz na własne życzenie. Sytuacja robi się „niebezpieczna”. Wystarczy spojrzeć w tabelę czwartej i niestety też trzeciej ligi…

Relacja minutowa:

2’ na czystej pozycji strzeleckiej znalazł się Bizewski Mikołaj, uciekła mu piłka;

6’ uderza Dettlaff, zbyt słabo, lapie bramkarz Powiśla;

8’ groźnie pod naszą bramką, przerywa wślizgiem Kwaśnik;

10’ tym razem mocniej uderza Dettlaff, Pilarz sparował piłkę na rzut rożny;

11’ tuż przy słupku po długim rogu uderza Błaszczyk;

12’ w akcji Rzepa, powstrzymuje go Formella;

14’ na czystą pozycję wychodzi Błaszczyk, arbiter odgwizduje pozycję spaloną;

16’ z dalszej odległości uderza Hirsz, rzut rożny dla rywali;

18’ Proena zwleka z oddaniem piłki, ta w końcu mu uciekła;

20’ Dawidowski Kacper mija obrońcę gości, wychodzi na pozycję strzelecką, strzał zbyt słaby, łapie bramkarz;

24’ dwa razy „dobrze bije” rzuty rożne Kleser, nie kierujemy piłki do siatki w zamieszaniach podbramkowych;

26’ kolejny strzał Dettlaffa zza szesnastki, i kolejny raz zbyt lekko;

27’ Kleser zagrywa do Kacpra Dawidowskiego, mamy tylko rzut rożny;

30’ przy piłce w szesnastce Klecha, zawahanie i zostaje zablokowany;

33’ tym razem Dettlaff uderza bardzo mocno, piłkę „wypluwa” Pilarz, brak dobitki, dwóch naszych mocno spóźnionych;

34’ Kleser wykonuje kolejno trzy rzuty rożne, przy dwóch pierwszych powinnyśmy lepiej zachować się w szesnastce;

39’ z rzutu wolnego uderza Lorkowski, piłkę wyłapuje Miotk;

41’ składna akcja, w finalizacji po zagraniu Konrada Bizewskiego w piłkę nie trafia Proena;

45’ pachniało bramką dla gości, najpierw Dettlaff a później Kwaśnik ratują zespół;

52’ z dalszej pozycji na strzał decyduje się Kacper Dawidowski, piłkę poza szesnastkę odbija Pilarz, dobitka Klesera bardzo niecelna;

55’ słupek ratuje Powiśle, strzelał Szymon Dawidowski;

56’ strzał Hirsza nad poprzeczką;

59’ zamieszanie pod bramką rywali, nie było odważnego aby oddać strzał;

62’ dwie zmiany w naszym zespole. Pojawiają się Igor czyż i Cezary Gołubiński;

64’ urywa się Szymon Dawidowski, podanie do Proeny, ten jednak spóźniony z decyzją o strzale;

65’ niebezpiecznie pod naszą bramką, na szczęście pozycja spalona zawodnika gości;

67’ niecelnie na bramkę rywali uderza Kleser;

68’ „setka dla MKS Solar”, po zagraniu Klechy przestrzeliwuje Igor Czyż;

71’ z rzutu wolnego uderza Klecha, bardzo niecelnie;

75’ Hirsz postraszył naszą defensywę… na szczęście strzelił obok słupka;

78’ na boisku pojawia się Pankiewicz;

79’ ponownie groźnie pod bramką Miotka, szczęście, że mamy go pomiędzy słupkami;

80’ 0-1, rzut rożny dla rywali, fatalne zachowanie jednego z naszych kończy się bramką Pawła Zamerskiego;

82’ „setka dla MKS Solar”, piłkę dogrywa Klecha, główka Proeny z pięciu metrów, odbija Pilarz;

85’ na boisku pojawia się Ronkowski;

86’ kolejna niewykorzystana okazja bramkowa, po zagraniu Szymona Dawidowskiego, piłkę po główce Proeny wyłapuje ponownie Pilarz;

88’ strzał zawodnika gości tuż nad poprzeczką;

89’ główka Pankiewicza, bardzo niecelnie;

90’ 0-2, piłkę traci nasz obrońca po której wyłączył się z gry… sytuację wykorzystuje doświadczony Krzysztof Rzepa;

90+1 nad poprzeczką strzela Szymon Dawidowski.